PufaloOÜ

Kipsitööd

 

kipslaed-kipsseinad-kipspõrandad-erilahendused

kipsitööd

Kipsitööd

Kipsitööd on ehitustööd, mis hõlmavad kipsplaadi paigaldust ja viimistlust.
Kipsplaadid on valmistatud kipsist ja paberist ning neid kasutatakse seinte, lagede ja vaheseinte ehitamisel.
Kipsitööd hõlmavad kipsplaatide paigaldust, mis hõlmab kipsplaatide lõikamist ja paigaldamist seintele ja lagedele. Seejärel paigaldatakse kipsplaatidele kipsplaadilindi abil tugevdusliistud, et tagada nende tugevus ja vastupidavus. Pärast seda kantakse kipsplaadi vuugidesse kipsi- või tsemendimördi segu ja viimistletakse neid nii, et need oleksid siledad ja ühtlased.
Lisaks pakume ka dekoratiivsete kipslahenduste paigaldamist, nagu näiteks karniiside, rosetide ja dekoratiivsete seinaelementide paigaldamist.
Kipsitööd on olulised ehitustööd, kuna kipsplaatide paigaldamine ja viimistlemine tagab sileda ja tugeva seina- või lagedepinna ning annab ruumile esteetiliselt meeldiva välimuse.
Kipsitöödega tegelemiseks on vaja spetsiaalseid tööriistu ja oskusi. Eestis kasutatakse enamasti lahe tootja kipsplaate

Kipslaed

Ehitatakse kipsplaadist, mis on paigaldatud karkassi külge. Kips on lakke populaarne valik siseviimistluses tänu oma lihtsale paigaldamisele ja suhteliselt madalatele kuludele, võrreldes muude viimistlusvõimalustega. Kipsplaate on erinevaid tüüpe, mis erinevad nende niiskuskindluse ja tulekindluse poolest, seega tuleks plaat valida vastavalt ruumi kasutusotstarbele.
Kipslae ehitus on kiire, soodne ning ajatu lahendus sinu koju!
Lae karkassi paigaldus – juhendi leiad SIIT
Kipslaed
Kipsseinad

Kipsseinad

Kips on siseviimistluses üks levinumaid seinakatteid. Kipsplaadist seinad on populaarsed tänu nende lihtsale paigaldamisele ja võimele anda ruumile sile ja viimistletud välimus. Kipsplaate on erinevaid tüüpe, mis erinevad nende niiskuskindluse kui ka tulekindluse poolest, seega tuleks valida plaat vastavalt ruumi kasutusotstarbele. Kipsseinad võivad olla ka heliisolatsiooni ning tulekindluse omadustega, kui kasutatakse vastavaid kipsplaate ja paigaldusmeetodeid. Kipsseina ehitus on kiire ning kipssein on lihtsalt viimistletav seega võimaldab see erinevaid viimistlusvõimalusi, nagu näiteks värvimine, tapeetimine või krohvimine.

Kipspõrandad

Kipsplaati saab kasutada ka põrandakatteks, kuid selleks on vaja spetsiaalselt tugevdatud kipsplaati, mida nimetatakse tugevdatud kipsplaadiks (inglise keeles “reinforced gypsum board” või “fiberglass reinforced gypsum board”). Tugevdatud kipsplaadid on tugevamad ja vastupidavamad kui tavalised kipsplaadid ning neid saab kasutada kergelt koormatud põrandate, nagu näiteks korterite vannitubade või köökide põrandakatete ehitamiseks. Siiski ei ole tugevdatud kipsplaat kõige vastupidavam materjal ja raskete koormuste või kõrge niiskustasemega kohtades tuleks eelistada teisi materjale nagu näiteks betoon, puit või keraamika.
Kipspõrand
Kipsist erilahendused

Kipsist erilahendused

Kipsist saab valmistada erinevaid erilahendusi sõltuvalt vajadusest ja soovitud välimusest. Mõned levinumad kipsist erilahendused hõlmavad järgmist:
  1. Kumerad kipsdetailid: Kumerad kipsdetailid võimaldavad luua sujuvaid ja elegantseid kumerusi, mis sobivad hästi ruumide kaunistamiseks, nagu näiteks lagede ja seinte kaunistamiseks.
  2. Kipsist sambad ja kaared: Kipsist saab valmistada ilusaid sambaid ja kaari, mis sobivad hästi kaasaegsetesse kodudesse ja klassikalistesse arhitektuurilistesse stiilidesse.
  3. Kipsist kaminad: Kipsist saab luua ilusaid ja praktilisi kaminaid, mis annavad igale ruumile sooja ja hubase atmosfääri.
  4. Kipsist vaheseinad: Kipsist vaheseinad pakuvad lihtsat ja taskukohast lahendust ruumide eraldamiseks ja võivad olla ka heliisolatsiooniga.
  5. Kipsist dekoratiivsed elemendid: Kipsist saab valmistada erinevaid dekoratiivseid elemente, nagu näiteks karniisid, rosetid, liistud ja muud kaunistused, mis sobivad hästi igasuguse interjööriga.
Need on vaid mõned näited kipsist erilahendustest, kuid tegelikult on võimalusi palju rohkem ja need sõltuvad peamiselt kujutlusvõimest ja disainist.