PufaloOÜ

Siseviimistlustööd

 

krohvimistööd - kipsitööd - maalritööd- tapeetimine - plaatimistööd - põrandate paigaldamine

Maalritööd

Maalritööd hõlmavad erinevaid töid, mis on seotud seinte, lagede ja muude pindade viimistlemisega. Siin on mõned levinumad maalritööd:

 

  1. Seinte värvimine: tööde hulka kuulub seinte ettevalmistamistamine (pragude täitmine ja lihvimine ning kaitsematerjalide paigaldamine). Seejärel kantakse seintele värvikiht rulli, pintsli või pritsiga.

  2. Lagede värvimine: sarnaselt seinte värvimisega tuleb ka lagedel teostada ettevalmistus, kaitsematerjalide paigaldamine ja värvi peale kandmine. Lagede värvimiseks kasutatakse tavaliselt pika varrega rulli või värvipritsi.

  3. Tapeetimine: enne tapeedi paigaldamist tuleb seinad ette valmistada, nagu seinte värvimiselgi. Seejärel kantakse tapeet liimiga seintele.

  4. Põrandakatete paigaldamine: enne põrandakatte paigaldamist tuleb aluspind ette valmistada ja paigaldada sobiv aluspind, seejärel saab alustada erinevate põrandakatete, nagu vaip, laminaat või parkett, paigaldamist. 

  5. Fassaadi värvimine: Fassaadi ettevalmistamine hõlmab vana värvikihi eemaldamist, puhastamist ja pragude täitmist. Seejärel kantakse fassaadile värvikiht rulli, pintsli või pritsiga.

Maalritööd on aeganõudvad ning nõuavad erinevaid oskusi ja tööriistu. Seetõttu on soovitame palgata professionaalne maaler, et tagada kvaliteetne ja kestev tulemus.

Siseviimistlus
Kipslagi

Kipsitööd

Kipsitööd on ehitustööd, mis hõlmavad kipsplaadi paigaldust ja viimistlust.
Kipsplaadid on valmistatud kipsist ja paberist ning neid kasutatakse seinte, lagede ja vaheseinte ehitamisel.
Kipsitööd hõlmavad kipsplaatide paigaldust, mis hõlmab kipsplaatide lõikamist ja paigaldamist seintele ja lagedele. Seejärel paigaldatakse kipsplaatidele kipsplaadilindi abil tugevdusliistud, et tagada nende tugevus ja vastupidavus. Pärast seda kantakse kipsplaadi vuugidesse kipsi- või tsemendimördi segu ja viimistletakse neid nii, et need oleksid siledad ja ühtlased.

Krohvimistööd

Krohvimistööd hõlmavad endas krohvikihi kandmist seintele või lagedele, et saada siledam ja ühtlasem pind. Krohvimise käigus täidetakse praod ja aukud ning lõpp-tulemusena saavutatkse ideaalselt tasandatud pind.

Krohvimistööd on vajalikud uue ehitise ehitamisel, renoveerimisel ja remondil. Krohvitööd hõlmavad endas nii sise- kui ka välistingimustes krohvimist ning erinevaid krohvimismeetodeid ja -materjale tuleb kasutada sõltuvalt konkreetsest projekti nõuetest ja aluspinna materjalist.

Krohvimistööd on sageli keerukad ja aeganõudvad ning nõuavad spetsiaalseid oskusi ja tööriistu.

krohvitööd

Krohvimise protsess võib varieeruda sõltuvalt konkreetsest projekti nõuetest ja aluspinna materjalist. Siiski toome siin välja mõned üldised sammud, mida tuleb järgida, et tagada kvaliteetne krohvimistöö.

  1. Ettevalmistused: enne krohvimistööde alustamist tuleb ette valmistada krohvipind. See hõlmab vana krohvi või tapeedi eemaldamist, pragude ja aukude täitmist ning puhastamist. Samuti tuleb katta kõik ümbritsevad pinnad, et vältida mustuse ja kahjustuste tekkimist.

  2. Segu valmistamine: krohvimiseks tuleb valmistada krohvisegu vastavalt konkreetsele projekti nõuetele ja aluspinna materjalile. Segu võib valmistada käsitsi või kasutades spetsiaalset seadet.

  3. Krohvi kandmine: krohvisegu kantakse ettevalmistatud pinnale spaatliga või krohvipritsiga. Krohvi tuleb kanda kihtide kaupa, alustades ülaosast ja liikudes allapoole.

  4. Tasandamine: pärast krohvi kandmist tuleb seda tasandada, et saavutada sile ja ühtlane pind. Tasandamisel võib kasutada krohvilabidat või spetsiaalset krohvimiskellukest.

  5. Kuivamine ja lihvimine: krohvikiht tuleb lasta kuivada vastavalt konkreetsele juhendile ja seejärel lihvida sileda pinna saavutamiseks. Lihvimisel tuleb kasutada peeneteralist liivapaberit.

  6. Viimistlemine: pärast krohvi lihvimist saab seda värvida, tapeetida või muul moel viimistleda vastavalt soovile.

Tapeetimine

Tapeetimine on protsess, kus kinnitatakse spetsiaalselt valmistatud paberi- või kangasmaterjal seina pinnale, kasutades selleks spetsiaalset liimi. Enne tapeetimise alustamist tuleb seinad ette valmistada, tagades selle, et need oleksid puhtad, kuivad ja tasased.

Tapeetimisel on mitmeid erinevaid tehnikaid, sõltuvalt kasutatava tapeedi tüübist ja mustrist. Mõned levinumad tapeetimistehnikad hõlmavad vertikaalset või horisontaalset paigutust, servast servani või kattuvat meetodit ning erinevaid lõikamis- ja liitmistehnikaid.

Kui soovid oma kodu tapeetida, on soovitatav konsulteerida spetsialistiga, et tagada parim tulemus, seega võta meiega ühendust.

Tapeetimine

Erinevad tapeedi tüübid

  • Fliistapeedid
  • Samet- ja klaaspärltapeedid
  • Disaintapeedid
  • Pabertapeedid
  • Vinüültapeedid
  • Vedeltapeedid
  • Bambustapeedid
  • Mica- ja korktapeedid
  • Ajaloolised tapeedid
  • Värvitavad tapeedid
  • Tasandustapeedid
  • fototapeedid

Tapeedi tingmärgid

Trepi plaatimine

Plaatimistööd on ehitusprotsessi osa, mis hõlmab erinevate plaatide paigaldamist pinnale. Need võivad olla:

  • keraamilised plaadid,
  • graniidist plaadid,
  • looduskivist plaadid
  • muud tüüpi plaatmaterjalid.

Põrandate paigaldamine

Põranda katete paigaldamine on protsess, kus paigaldatakse spetsiaalne materjal põrandale, et muuta see esteetilisemaks ja vastupidavamaks. Erinevaid põrandakatteid on mitmeid, näiteks vaip, laminaat, parkett, plaatimine, vinüül, linoleum jne.

Enne põrandakatte paigaldamist tuleb tagada, et aluspind oleks puhas, tasane ja kuiv. Vajadusel tuleb põrandat tasandada, eemaldades ebatasasused, augud ja pragud.

Iga põrandakattematerjali paigaldamiseks on oma spetsiifilised nõuded ja protseduurid. Enne paigaldamist tuleks hoolikalt läbi lugeda tootja juhised ning järgida neid hoolikalt. Näiteks on vinüülpõrandakatte paigaldamisel vaja liimi, spetsiaalset lõikurit ja paigaldustööriistu. Laminaadi paigaldamisel on vaja sobivaid liistusid, aluskihti ja vahel ka lukustusseadmeid.

Põrandakatete paigaldamine võib olla keeruline protsess, seega on kasulik pöörduda spetsialisti poole, et tagada parim tulemus.

Põranda ehitusMassivlaud põrand

Väike ülevaade erinevatest põrandakatetest

Sooja ja esindusliku põranda saad, kui kasutad naturaalset puitu. Parketi iga laud on kordumatu välimusega - seega on ka iga põrand omanäoline. Erinevad viimistlustehnikad - toonimine, harjamine, servade faasimine - lisavad puitpõrandale erilisust. Hea parkett peab kaua vastu ja on vajadusel taastatav.

Laminaatparkett on võimalik alternatiiv naturaalsele parketile. Tema eelisteks puitparketi ees on suurem vastupidavus ning kulumis- ja kraapimiskindlus. Kui vajad aga eriti tugevat põrandakatet, siis vali hoopis HDF-laminaat ehk kõrgsurvepõrand. BerryAlloc'i kõrgsurvepõrandad on maailmas ainukesed, millele on antud kasutusklass 34. Seega peavad need vastu nii lastele kui loomadele ning sobivad kasutamiseks isegi lennujaamas või kaubamajas.

Linoleum on naturaalne ja keskkonnasõbralik põrandakate, mis koosneb pea täielikult looduslikest ja kiiresti taastuvatest toormaterjalidest: linaseemneõli, puiduvaik, paekivijahu, puidupulber, džuut. Linoleum on väga vastupidav, kestes vajadusel 20 - 40 aastat ja isegi kauem, sõltuvalt keskkonnast ja paigalduse kvaliteedist.

Massiivpõrandalaudu on võimalik paigaldada nii alustaladele, puidust ehitusplaatidele kui ka otse betoonile liimides. Massiivpõrand kestab teistest parketiliikidest kõige kauem, kuna tegu on täispuiduga saab seda kordi ja kordi lihvida ja uuesti viimistleda.